آیا فقط غیبت از کار (Absenteeism) به زیان بنگاه اقتصادی تمام می شود؟

اگر کارگر یا کارمند علیرغم حضور بر سر کار به سبب ضعف و بیماری بهره وری (Productivity) مناسبی نداشته باشد پاسخ این سؤال منفی خواهد بود. در مواردی که حضور کارگر مُستلزم عواقبی از جهت ایمنی در محیط کار باشد نیز پاسخ همین خواهد بود. آن گونه که برای مشاغل حساس مانند خلبانان، هوشیاری در زمان کار امری ضروری به حساب می آید.

در تصویر کارمندی نمایش داده شده است که ناخوشی او بیشتر از آن است که بتواند پاسخگوی مراجعین باشد.

در بسیاری از مشکلات خوش خیم پزشکی بر خلاف موارد حاد و شدید که بیمار به سبب ماهیّت بیماری مجبور به استراحت می شود در این مورد فرد قادر است علیرغم احساس ناخوشی بر سر کار حاضر شود. این مشکلات به طور معمول بیشتر برخی بیماریهای بسیار شایع و یا بیماری هایی با ماهیّت مزمن را شامل می شود. در این حالت برخلاف بیماری های جدّی، حاد و پُر هزینه ای مانند بیماری های قلبی و یا سرطان هزینه های بیماری در قالب هزینه های نامرئی و طولانی مدّت بر مؤسسات تحمیل می شود. این هزینه ها بر خلاف هزینه های مستقیم دارو و درمان که در قالب قراردادهای بیمه قابل مدیریت است کیفیّت کار و بهره وری (Productivity) در مؤسسات را هدف قرار می دهد.

حساسیّت های فصلی، بیماری دیابت، آسم، بیماری قلبی، سردرد ها، فشار خون بالا، کمر درد، سرطان، دردهای مفصلی، مشکلات پوستی، مشکلات گوارشی، ابتلاء به آنفولانزای اخیر، افسردگی و مشکلات تنفسی نمونه ای از علل حضور بر سرِ کار علیرغم ناخوشی (Presenteeism) هستند.